E-recepta online, zdalna konsultacja lekarska przez internet

E-recepta online, jeśli nie masz czasu lub nie możesz skorzystać z tradycyjnej przychodni lekarskiej. Jeszcze niedawno pacjenci i lekarze nie potrafili sobie wyobrazić, że służba zdrowia będzie korzystała z nowoczesnych narzędzi do komunikacji w celu diagnozy problemu zdrowotnego czy wypisania zwolnienia. Pojawienie się telemedycyny sprawiło, że zarówno pacjenci, jak i lekarze zweryfikowali swoje podejście. Dzisiaj e-poradnie, takie jak nasza, świadczą wiele usług dla pacjentów, którzy coraz częściej sięgają po porady telefoniczne bądź internetowe. W trakcie konsultacji online z lekarzem można uzyskać e-zwolnienia, skierowania na badania bądź e-recepty.

E-recepta online lub przedłużenie leków bez wychodzenia z domu

Wielu pacjentów zwraca się z prośbą do e-przychodni internetowych w przypadku choroby, nagłych dolegliwości bólowych lub w celu przedłużenia kuracji danym lekiem. Lekarz, z którym konsultują problem, po zebraniu wywiadu i rozmowie, może wystawić ważne recepty elektroniczne bez konieczności wychodzenia przez pacjenta z domu. W przypadku części medykamentów podstawą do wystawienia e-recepty elektronicznej będzie przedłożenie przez pacjenta aktualnych badań lekarskich. Lekarz nie wystawi także e-recepty bez wychodzenia z domu, jeśli zauważy przeciwskazania. Z recepty elektronicznej bez wychodzenia z domu mogą natomiast korzystać pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe i których leki się skończyły. Wystawiony przez lekarza dokument z lekiem można odebrać, a następnie przedłożyć w aptece w formie zapisanej wiadomości na skrzynce mailowej bądź wiadomości SMS, która będzie zawierać kod odbioru leku.


W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Powyższy formularz i rejestracja Pacjentów jest obsługiwany przez zewnętrzną platformę Medfile, co gwarantuje bezpieczeństwo Państwa danych osobowych.